Czytam i polecam wszystkim tym, którzy szukają klucza do siebie.
Blog > Komentarze do wpisu
Kto zabrał mój ser?

"Spójrz tylko na nas! Zachowujemy sie jak głupcy! Robimy ciągle to samo i dziwimy się, że sytuacja się nie zmienia. To nie ma sensu!"

"Widzisz, gdy sytuacja się zmienia, to nigdy już nie będzie tak samo. Tak się stało właśnie teraz. Takie jest życie - wszystko się zmienia. I my powinniśmy się też zmienić."

"Wiedział, że czasem lęk bywa potrzebny. Gdy na przykład stwierdzasz, że sytuacja stale się pogarsza, strach przed najgorszym, który ci nie daje spokoju, zmusza cię do działania. Ale lęk nie pomaga człowiekowi, jeśli powstrzymuje go od działania."

"A co byś zrobił, gdybyś się nie bał?"

"Jeśli opanujesz lęk, poczujesz się wolny"

"Lepiej prowadzić poszukiwania w labiryncie, niż pozostać w bezsensownej sytuacji."

"... to czego sie boimy, nigdy nie jest aż tak straszne, jak sobie wyobrażamy. Strach, który w sobie podsycamy, jest znacznie gorszy od najgorszej nawet rzeczywistości."

"Dostrzegając drobne zmiany, szybciej się przystosowujesz do zmian głębszych, które na pewno nadejdą."

"Najlepsza metoda zmiany podejścia do życia: śmiać się z własnej słabości i głupoty. To pomaga skierować własne myśli i działania na zupełnie inne tory."

"Musisz zrozumieć, że życie trzeba przyjmować po prostu takie, jakim jest, bo inne nie będzie; musisz być elastyczny i działać bez ociągania. Nie ma sensu przsadnie komplikować spraw ani ulegać irracjonalnym, paraliżującym działanie lękom. Powinieneś uważnie obserwować sytuację, bo drobne zmiany zapowiadają rychły przewrót; nie daj się zaskoczyć."

"Przed dokonaniem zmiany w życiu powstrzymują nas własne przeświadczenia, głęboko zakorzenione w umysłach i kierujące naszym postepowaniem; nic w naszym życiu nie zmieni się na lepsze, dopóki my sami się nie zmienimy."

"Trzeba uwierzyć, ze Nowy Ser gdzieś jest. Niewazne, czy uda ci się, czy też nie uda go odnaleźć. Posukiwania Nowego Sera są najwyższą nagrodą za oderwanie sie od przeszłości i za pokonanie własnych obaw przed przyszłością."

"Nie wszystkie lęki można zlekceważyć, ponieważ czasem przestrzegają przed niebezpieczeństwem... ale wiekszośc z nich jest irracjonalna i powstrzymuje od działania w sytuacji, która wymaga działania."

czwartek, 26 stycznia 2006, chinski_smok

Polecane wpisy

  • Programy

    Psychologowie rozmaicie potrafią wyjaśnić, jak to się dzieje, że sami czasem sprowadzamy na siebie trudności i problemy. Wydaje się, że to, co nas spotyka, w zn

  • Radykalne Wybaczenie

    1. Wymazanie z pamięci Wymazanie z pamięci jest zwykłym psychologicznym mechanizmem obronnym, który zaczyna funkcjonować, gdy takie uczucia jak przerażenie,

  • Kilka zdań o rozwoju

    Każdy etap osobistego rozwoju przebywamy najczęściej w innym towarzystwie. Ludzie przychodzą i odchodzą. Zdarza się, że po upływie jakiegoś odcinka czasu spotyk

Komentarze
2006/01/31 15:49:58
No to idę szukać Nowego Sera... To na zielono też ładne. A tak w ogóle, to o co sie rozchodzi?
-
2006/01/31 15:51:42
To taka książeczka dla młodzieży. Niby leciutka, niby bajeczka, ale...
-
2006/01/31 15:51:53
A to nie Twój ser uciekał tam, za rogiem, w stronę garmażerki ?
-
2006/01/31 15:54:04
Mój ser chyba spleśniał.
Muszę sobie poszukać innego, ale dziś nie mam na to siły.
Dziś potrzebuję sobie popłakać...
Może jutro...
Nie wiem.
-
2006/01/31 15:58:35
Dżi... Popłakać? "Trzeba uwierzyć, że Nowy Ser gdzieś jest."!!!
-
2006/01/31 15:59:54
Ja chyba w to nie wątpię...
W to - nie.